CO JE 3D TISK?

 Je to způsob výroby trojrozměrných předmětů pomocí 3D tiskárny. Jedná se o aditivní proces, což znamená, že se materiál přidává. Na rozdíl od obráběcích strojů, kde se z celistvého bloku materiál odebírá, dokud nezbude jen požadovaný tvar. Nejprve je nutné vytvořit virtuální návrh objektu v programu pro modelování ve 3D. Předmět potom vzniká postupným nanášením vhodného materiálu po velmi tenkých vrstvách, které se vzájemně spojují tavením. Pomocí 3D tisku lze vytvářet složité tvary a konstrukce, jež by nebylo možné zhotovit žádným jiným způsobem.

NABÍZÍME KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ​

Nevíte si rady s 3d programy, máte jen fotky, kresby nebo dokonce jen představu? Nevadí, vytvoříme 3d model za vás. V případě, že 3d data již máte, můžeme přejít k procesu přípravy na 3d tisk. Pracujeme jak s mesh modely tak i s plošnými a parametrickými CAD daty.

data_upraveno.png

Perfektní výsledky vyžadují perfektní přípravu. Konvertace souborů, opravy 3d modelů, tvorba sestav a uzavřených těles z plošných modelů, nastavení tolerancí a vůlí, dělení a správná orientace součástí... to vše a mnohem více zahrnuje příprava dat k tisku. Před tiskem dostanete nacenění, výkresy a kusovníky sestav nebo i 3d pdf s náhledem modelu. 

VYBAVENÍ

Tiskneme na spolehlivých tiskárnách PRUSA, MK2, MK3 i SL1. Disponujeme i rozšířením Multicolor, které umožňuje až čtyř barevný tisk bez přerušování.  Maximální rozměry jednoho výtisku jsou 25x21x21 cm, ovšem vetší modely jsme schopni bez problémů slepit z více kusů. Co se týká materiálů, dokážeme tiknout z PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase, filamenty s uhlíkovým vláknem, polykarbonát a další...

SLA_Lucisnice.jpg

nově nabízíme sla tisk

Fantasticky detailní výtisky z tekuté pryskyřice

SLA

stereolitografie

Ultrafialové světlo vytvrzuje tenké vrstvy do tekuté pryskyřice čímž se vytváří tištěný objekt.

 

Mini. výška vrstvy: 0.01 mm

 

Max. velikost tiskové plochy:

 120 × 68 × 150 mm

tiskarny.jpg
IMG_20200102_173628.jpg
tanky.jpg
zaklinac_porovnani.jpg

FDM TECHNOLOGIE

- Větší výběr typu materiálů i barev

- Nižší cena výtisku

- Větší tisková plocha

Vhodné pro:

 prototyping, tisk hraček, RC modelů,

mechanické součásti a rapid prototyping

SLA TECHNOLOGIE

- Větší přesnost a více detailů

- Snadnější opracování

- Hladký povrch bez výrazných vrstev

 

Vhodné pro:

prototyping, klenotnictví,

detailní modelářství a použití v medicíně

 
POUŽITÍ 3D TISKU V REKLAMĚ
Prostorový tisk se dá perfektně použít pro marketing, kde bez výroby plastových forem můžete jednoduše a levně  tvořit originální reklamní a propagační předměty na míru. 3D loga, stojánky, vizitkáře, podtácky, klíčenky, hrnky atd. Na 3D tiskárně je krásné, že limity jsou pouze v naší kreativitě...
 
Zaujaly vás propagační předměty na míru?
SEKCE REKLAMA JE TO PRAVÉ PRO VÁS
IMG_20190124_200340_edited.jpg
POUŽITÍ 3D TISKU V ARCHITEKTUŘE
Prezentujte své architektonické návrhy modelem z 3D tisku. Ne všichni jsou schopní zorientovat se ve světě počítačů, a tak když vám vizualizace nestačí, není pro představu zákazníků nic lepšího, než skutečný prostorový model. Tiskneme do nejmenšího detailu. 
 
Zaujaly vás modely interiéru a exteriéru staveb?
SEKCE ARCHITEKTURA JE TO PRAVÉ PRO VÁS
04.jpg
detailz.jpg
POUŽITÍ 3D TISKU V MODELÁŘSTVÍ
Rádi modelujete auta, vlaky, letadla nebo třeba postavičky? Tisk ve 3D pro vás může být neocenitelný pomocník.  Detailní výtisky, v počtu přesně jaký vám vyhovuje. V jakékoliv barvě a z jakéhokoliv materiálu.  Nabízíme vám i podporu v 3D modelování a přípravě dat na tisk, takže opravdu mnnohdy stačí pouze nápad, skica nebo fotka. 
 
Zaujaly vás tisky modelů všeho druhu?
SEKCE MODELÁŘSTVÍ JE TO PRAVÉ PRO VÁS
tatra.png
52179385_313833062820072_719468036814903
POUŽITÍ 3D TISKU VE VÝVOJI
Nenahraditelnou úlohu má 3D tisk při výrobních procesech pro přípravky, kde potřebujete jeden kus určitého výrobku a je náročné vyrábět jej z oceli nebo jiných cenově nákladných materiálů. Ovšem nejčastěji se 3D tisk používá pro prototypování plastových dílů před výrobou formy. Dále nabízíme Reverse Engineering s 3D scanerem, ten se dá využít pro opravy a renovace všeho druhu. Díky našim ověřeným kontaktům jsme schopni zajistit i následnou výrobu na CNC strojích s veškerou povrchovou úpravou. Zkrátka nabízíme komplexní podporu od návrhu až po začátek sériové výroby. 
Zaujala vás tvorba výrobku od skici po finální výrobek? 
SEKCE VÝVOJ A PROTOTYPING JE TO PRAVÉ PRO VÁS
Moto_Vidlice
Moto_Vidlice
Moto_2_edited.jpg
 

reference

SLA_Tisk
SLA_Tisk
Moto
Moto
SLA_Tisk
SLA_Tisk
Tatra
Tatra
SLA_Tisk
SLA_Tisk
Vystava
Vystava
SLA_Tisk
SLA_Tisk
SLA_Tisk
SLA_Tisk
David
David
SLA_Tisk
SLA_Tisk
SLA_Tisk
SLA_Tisk
SLA_Tisk
SLA_Tisk
1/7