CO JE 3D TISK?

 Je to způsob výroby trojrozměrných předmětů pomocí 3D tiskárny. Jedná se o aditivní proces, což znamená, že se materiál přidává. Na rozdíl od obráběcích strojů, kde se z celistvého bloku materiál odebírá, dokud nezbude jen požadovaný tvar. Nejprve je nutné vytvořit virtuální návrh objektu v programu pro modelování ve 3D. Předmět potom vzniká postupným nanášením vhodného materiálu po velmi tenkých vrstvách, které se vzájemně spojují tavením. Pomocí 3D tisku lze vytvářet složité tvary a konstrukce, jež by nebylo možné zhotovit žádným jiným způsobem.

NABÍZÍME KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ​

Nevíte si rady s 3d programy, máte jen fotky, kresby nebo dokonce jen představu? Nevadí, vytvoříme 3d model za vás. V případě, že 3d data již máte, můžeme přejít k procesu přípravy na 3d tisk. Pracujeme jak s mesh modely tak i s plošnými a parametrickými CAD daty.

Perfektní výsledky vyžadují perfektní přípravu. Konvertace souborů, opravy 3d modelů, tvorba sestav a uzavřených těles z plošných modelů, nastavení tolerancí a vůlí, dělení a správná orientace součástí... to vše a mnohem více zahrnuje příprava dat k tisku. Před tiskem dostanete nacenění, výkresy a kusovníky sestav nebo i 3d pdf s náhledem modelu. 

VYBAVENÍ

Tiskneme na spolehlivých tiskárnách PRUSA, MK2, MK3 i SL1. Disponujeme i rozšířením Multicolor, které umožňuje až čtyř barevný tisk bez přerušování.  Maximální rozměry jednoho výtisku jsou 25x21x21 cm, ovšem vetší modely jsme schopni bez problémů slepit z více kusů. Co se týká materiálů, dokážeme tiknout z PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase, filamenty s uhlíkovým vláknem, polykarbonát a další...

nově nabízíme sla tisk

Fantasticky detailní výtisky z tekuté pryskyřice

SLA

stereolitografie

Ultrafialové světlo vytvrzuje tenké vrstvy do tekuté pryskyřice čímž se vytváří tištěný objekt.

 

Mini. výška vrstvy: 0.01 mm

 

Max. velikost tiskové plochy:

 120 × 68 × 150 mm

FDM TECHNOLOGIE

- Větší výběr typu materiálů i barev

- Nižší cena výtisku

- Větší tisková plocha

Vhodné pro:

 prototyping, tisk hraček, RC modelů,

mechanické součásti a rapid prototyping

SLA TECHNOLOGIE

- Větší přesnost a více detailů

- Snadnější opracování

- Hladký povrch bez výrazných vrstev

 

Vhodné pro:

prototyping, klenotnictví,

detailní modelářství a použití v medicíně

 
POUŽITÍ 3D TISKU V REKLAMĚ
Prostorový tisk se dá perfektně použít pro marketing, kde bez výroby plastových forem můžete jednoduše a levně  tvořit originální reklamní a propagační předměty na míru. 3D loga, stojánky, vizitkáře, podtácky, klíčenky, hrnky atd. Na 3D tiskárně je krásné, že limity jsou pouze v naší kreativitě...
POUŽITÍ 3D TISKU V ARCHITEKTUŘE
Prezentujte své architektonické návrhy modelem z 3D tisku. Ne všichni jsou schopní zorientovat se ve světě počítačů, a tak když vám vizualizace nestačí, není pro představu zákazníků nic lepšího, než skutečný prostorový model. Tiskneme do nejmenšího detailu. 
POUŽITÍ 3D TISKU V MODELÁŘSTVÍ
Rádi modelujete auta, vlaky, letadla nebo třeba postavičky? Tisk ve 3D pro vás může být neocenitelný pomocník.  Detailní výtisky, v počtu přesně jaký vám vyhovuje. V jakékoliv barvě a z jakéhokoliv materiálu.  Nabízíme vám i podporu v 3D modelování a přípravě dat na tisk, takže opravdu mnnohdy stačí pouze nápad, skica nebo fotka. 
POUŽITÍ 3D TISKU VE VÝVOJI
Nenahraditelnou úlohu má 3D tisk při výrobních procesech pro přípravky, kde potřebujete jeden kus určitého výrobku a je náročné vyrábět jej z oceli nebo jiných cenově nákladných materiálů. Ovšem nejčastěji se 3D tisk používá pro prototypování plastových dílů před výrobou formy. Dále nabízíme Reverse Engineering s 3D scanerem, ten se dá využít pro opravy a renovace všeho druhu. Díky našim ověřeným kontaktům jsme schopni zajistit i následnou výrobu na CNC strojích s veškerou povrchovou úpravou. Zkrátka nabízíme komplexní podporu od návrhu až po začátek sériové výroby. 
 

reference

1/7

© 2017 by V3D  ,  WIX

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

  • Grey Facebook Icon